Maxim Integrated MAX6307UK34D1-T
MAX6307UK34D1-T picture photo
Mfg. Part Number
MAX6307UK34D1-T
Manufacturer
Product Category
PMIC - Supervisors
Brief Description
IC PROGRAM 3.400V RESET SOT23-5
Datasheet Download
MAX6307UK34D1-T.pdf
Availability of MAX6307UK34D1-T
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MAX6307UK34D1-T Order Process
Ship out your order
Specifications of MAX6307UK34D1-T
Internal Part NumberEIS-MAX6307UK34D1-T
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 22/Mar/2015
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Supervisors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMulti-Voltage Supervisor
Number of Voltages Monitored2
OutputOpen Drain or Open Collector
ResetActive Low
Reset Timeout1 ms Minimum
Voltage - Threshold3.4V, Adj
Operating Temperature0°C ~ 70°C