Maxim Integrated MAX6307UK35D1-T
MAX6307UK35D1-T picture photo
Mfg. Part Number
MAX6307UK35D1-T
Manufacturer
Product Category
PMIC - Supervisors
Brief Description
IC PROGRAM 3.500V RESET SOT23-5
Datasheet Download
MAX6307UK35D1-T.pdf
Availability of MAX6307UK35D1-T
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MAX6307UK35D1-T Order Process
Ship out your order
Specifications of MAX6307UK35D1-T
Internal Part NumberEIS-MAX6307UK35D1-T
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 22/Mar/2015
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Supervisors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMulti-Voltage Supervisor
Number of Voltages Monitored2
OutputOpen Drain or Open Collector
ResetActive Low
Reset Timeout1 ms Minimum
Voltage - Threshold3.5V, Adj
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-74A, SOT-753
Supplier Device PackageSOT-23-5
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAX6307UK35D1-T
Related LinksMAX6307, MAX6307UK35D1-T Datasheet, Maxim Integrated Distributor
MAX6307UK35D1-T Details Description
Related parts for MAX6307UK35D1-T
CONN HEADER RT/A .100 4POS 30AU datasheet.pdf
IC ADC 12BIT HS LC2MOS 24DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS 2MM VERT SMD datasheet.pdf
CAP CER 3.9PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
FIXED IND 100MH 65MA 9.89 OHM TH datasheet.pdf