Maxim Integrated MAX6307UK43D4-T
MAX6307UK43D4-T picture photo
Mfg. Part Number
MAX6307UK43D4-T
Brief Description
IC PROGRAM 4.300V RESET SOT23-5
Datasheet Download
MAX6307UK43D4-T.pdf
Availability of MAX6307UK43D4-T
QUANTITY
MAX6307UK43D4-T Order Process
Ship out your order
Specifications of MAX6307UK43D4-T
Internal Part NumberEIS-MAX6307UK43D4-T
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 22/Mar/2015
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMulti-Voltage Supervisor
Number of Voltages Monitored2
OutputOpen Drain or Open Collector
ResetActive Low
Reset Timeout1.12 s Minimum
Voltage - Threshold4.3V, Adj
Operating Temperature0°C ~ 70°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAX6307UK43D4-T
Related LinksMAX6307, MAX6307UK43D4-T Datasheet, Maxim Integrated Distributor
MAX6307UK43D4-T Details Description
Related parts for MAX6307UK43D4-T
RES SMD 24.9 OHM 1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 150PF 200V NP0 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 5VIN 15V DIP UNREG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
RES 2.37K OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
LED HB CXA3050 SERIES datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 134MA 6.8 OHM datasheet.pdf
CABLE FFC 1MM TYPE 1 15P 150MM datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 50 Position Through Hole Solder datasheet.pdf