Maxim Integrated MAX6307UK48D1-T
MAX6307UK48D1-T picture photo
Mfg. Part Number
MAX6307UK48D1-T
Brief Description
IC PROGRAM 4.800V RESET SOT23-5
Datasheet Download
MAX6307UK48D1-T.pdf
Availability of MAX6307UK48D1-T
QUANTITY
MAX6307UK48D1-T Order Process
Ship out your order
Specifications of MAX6307UK48D1-T
Internal Part NumberEIS-MAX6307UK48D1-T
Number of Voltages Monitored2
OutputOpen Drain or Open Collector
ResetActive Low
Reset Timeout1 ms Minimum
Voltage - Threshold4.8V, Adj
Operating Temperature0°C ~ 70°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAX6307UK48D1-T
Related LinksMAX6307, MAX6307UK48D1-T Datasheet, Maxim Integrated Distributor
MAX6307UK48D1-T Details Description
Related parts for MAX6307UK48D1-T
FIXED IND 47UH 60MA 7 OHM SMD datasheet.pdf
RES 48.7 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.8A SOT25 datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 680UH 550MA 377 MOHM datasheet.pdf
HOLDER BATTERY COIN .567 DIA SMD datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
RES SMD 178K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 3.65 OHM 1.75W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .125" datasheet.pdf