Maxim Integrated MAX6313UK27D1-T
MAX6313UK27D1-T picture photo
Mfg. Part Number
MAX6313UK27D1-T
Manufacturer
Product Category
PMIC - Supervisors
Brief Description
IC PROGRAM 2.700V RESET SOT23-5
Datasheet Download
MAX6313UK27D1-T.pdf
Availability of MAX6313UK27D1-T
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MAX6313UK27D1-T Order Process
Ship out your order
Specifications of MAX6313UK27D1-T
Internal Part NumberEIS-MAX6313UK27D1-T
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 22/Mar/2015
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Supervisors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMulti-Voltage Supervisor
Number of Voltages Monitored2
OutputPush-Pull, Totem Pole
ResetActive High
Reset Timeout1 ms Minimum
Voltage - Threshold2.7V, Adj
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-74A, SOT-753
Supplier Device PackageSOT-23-5
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAX6313UK27D1-T
Related LinksMAX6313, MAX6313UK27D1-T Datasheet, Maxim Integrated Distributor
MAX6313UK27D1-T Details Description
Related parts for MAX6313UK27D1-T
FUSE BOARD MNT 630MA 250VAC RAD datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 36NH 600MA SMD datasheet.pdf
STRINGLIGHT 10SOCKT 100' W/GUARD datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 16POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
RES 0.383 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
LED T1 3/4 525NM GREEN 24VDC datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
44POS M H.D R/A .350 FILT TY3 datasheet.pdf