Maxim Integrated MAX6313UK36D1-T
MAX6313UK36D1-T picture photo
Mfg. Part Number
MAX6313UK36D1-T
Brief Description
IC PROGRAM 3.600V RESET SOT23-5
Datasheet Download
MAX6313UK36D1-T.pdf
Availability of MAX6313UK36D1-T
QUANTITY
MAX6313UK36D1-T Order Process
Ship out your order
Specifications of MAX6313UK36D1-T
Internal Part NumberEIS-MAX6313UK36D1-T
Number of Voltages Monitored2
OutputPush-Pull, Totem Pole
ResetActive High
Reset Timeout1 ms Minimum
Voltage - Threshold3.6V, Adj
Operating Temperature0°C ~ 70°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAX6313UK36D1-T
Related LinksMAX6313, MAX6313UK36D1-T Datasheet, Maxim Integrated Distributor
MAX6313UK36D1-T Details Description
Related parts for MAX6313UK36D1-T
RES SMD 1.96KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 10PF 3KV NP0 1812 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 12VIN 15VOUT datasheet.pdf
RND SPACER 0.125" NYLON 13.33MM datasheet.pdf
RES 51.1K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 887 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
PAD ACCY datasheet.pdf
6P.MATE-N-LOK HSG datasheet.pdf
ASSY RND 1POS 152.6MM 79MM HT datasheet.pdf
CAP CER 36PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf