Maxim Integrated MAX6313UK42D1-T
MAX6313UK42D1-T picture photo
Mfg. Part Number
MAX6313UK42D1-T
Brief Description
IC PROGRAM 4.200V RESET SOT23-5
Datasheet Download
MAX6313UK42D1-T.pdf
Availability of MAX6313UK42D1-T
QUANTITY
MAX6313UK42D1-T Order Process
Ship out your order
Specifications of MAX6313UK42D1-T
Internal Part NumberEIS-MAX6313UK42D1-T
Number of Voltages Monitored2
OutputPush-Pull, Totem Pole
ResetActive High
Reset Timeout1 ms Minimum
Voltage - Threshold4.2V, Adj
Operating Temperature0°C ~ 70°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAX6313UK42D1-T
Related LinksMAX6313, MAX6313UK42D1-T Datasheet, Maxim Integrated Distributor
MAX6313UK42D1-T Details Description
Related parts for MAX6313UK42D1-T
CAP FILM 0.56UF 5% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 634 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC DAC 12BIT VOUT TSOT23-8 datasheet.pdf
CONN HEADER 48POS DUAL .100 R/A datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
CHOKE COMMON MODE 5600UH datasheet.pdf
OSC MEMS 11.0592MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
HEATSHRINK FP301 1/2-48" CLEAR datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
1016 TB SP CL INTERLACE datasheet.pdf
RES 8.25M OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf