Maxim Integrated MAX6326XR25-T
MAX6326XR25-T picture photo
Mfg. Part Number
MAX6326XR25-T
Brief Description
IC MPU/RESET CIRC 2.50V SC70-3
Datasheet Download
MAX6326XR25-T.pdf
Availability of MAX6326XR25-T
QUANTITY
MAX6326XR25-T Order Process
Ship out your order
Specifications of MAX6326XR25-T
Internal Part NumberEIS-MAX6326XR25-T
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSimple Reset/Power-On Reset
Number of Voltages Monitored1
OutputPush-Pull, Totem Pole
ResetActive Low
Reset Timeout100 ms Minimum
Voltage - Threshold2.5V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-70, SOT-323
Supplier Device PackageSC-70-3
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAX6326XR25-T
Related LinksMAX632, MAX6326XR25-T Datasheet, Maxim Integrated Distributor
MAX6326XR25-T Details Description
Related parts for MAX6326XR25-T
IC DSP CONTROLLER 16BIT 100LQFP datasheet.pdf
RES SMD 3.3K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 80MA 8 OHM SMD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 1000V 22A TO-264 datasheet.pdf
IC POT DGTL 256TP LN LP 14-TSSOP datasheet.pdf
COMPONENT PART datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 1.38A 200 MOHM datasheet.pdf
Connector Receptacle 14 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 3PIN SLD CUP datasheet.pdf
RESISTOR POWER ADJ 6K OHM 25W datasheet.pdf