Maxim Integrated MAX6328UR31-T
MAX6328UR31-T picture photo
Mfg. Part Number
MAX6328UR31-T
Manufacturer
Product Category
PMIC - Supervisors
Brief Description
IC MPU/RESET CIRC 3.1V SOT23-3
Datasheet Download
MAX6328UR31-T.pdf
Availability of MAX6328UR31-T
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MAX6328UR31-T Order Process
Ship out your order
Specifications of MAX6328UR31-T
Internal Part NumberEIS-MAX6328UR31-T
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Supervisors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSimple Reset/Power-On Reset
Number of Voltages Monitored1
OutputOpen Drain or Open Collector
ResetActive Low
Reset Timeout100 ms Minimum
Voltage - Threshold3.08V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Supplier Device PackageSOT-23-3
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAX6328UR31-T
Related LinksMAX632, MAX6328UR31-T Datasheet, Maxim Integrated Distributor
MAX6328UR31-T Details Description
Related parts for MAX6328UR31-T
RES SMD 576 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 16POS WALL MT SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
RES 1.4 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC UPCONVERTING MIXER 20TQFN datasheet.pdf
MOUNTING PANEL C48 P16/48 T16/48 datasheet.pdf
LED PMII RED ASSY datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 108BGA datasheet.pdf
LT 33C SOLDERING TIP 3.0MM datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
350 TB SPRING PLUG WF datasheet.pdf
ATTENUATOR 15 DB DC 4GHZ datasheet.pdf