Vishay/Dale CMF5533R200FKEA
CMF5533R200FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF5533R200FKEA
Brief Description
RES 33.2 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5533R200FKEA.pdf
Availability of CMF5533R200FKEA
QUANTITY
CMF5533R200FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5533R200FKEA
Internal Part NumberEIS-CMF5533R200FKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33.2
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5533R200FKEA
Related LinksCMF5533, CMF5533R200FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5533R200FKEA Details Description
Related parts for CMF5533R200FKEA
RES SMD 51 OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 WW datasheet.pdf
DIODE ZENER 33V 150MW 0503 datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 35V SNAP datasheet.pdf
IC OPAMP DIFF 1.35GHZ 16LFCSP datasheet.pdf
MOSFET P-CH 150V 8.9A 1212-8 datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
LED WHITE 5MM ROUND T/H datasheet.pdf