Maxim Integrated MAX6335US16D3-T
MAX6335US16D3-T picture photo
Mfg. Part Number
MAX6335US16D3-T
Brief Description
IC MPU LV 1.60V 100MS SOT143-4
Datasheet Download
MAX6335US16D3-T.pdf
Availability of MAX6335US16D3-T
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MAX6335US16D3-T Order Process
Ship out your order
Specifications of MAX6335US16D3-T
Internal Part NumberEIS-MAX6335US16D3-T
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
OutputPush-Pull, Totem Pole
ResetActive High
Reset Timeout100 ms Minimum
Voltage - Threshold1.6V
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-253-4, TO-253AA
Supplier Device PackageSOT-143-4
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAX6335US16D3-T
Related LinksMAX6335, MAX6335US16D3-T Datasheet, Maxim Integrated Distributor
MAX6335US16D3-T Details Description
Related parts for MAX6335US16D3-T
SWITCH LEVER SPDT 5A .187QC 125V datasheet.pdf
IC DECODER/DEMUX DUAL 2-4 16SOIC datasheet.pdf
MOD IGBT SIXPACK RBSOA 600V E2 datasheet.pdf
TCO 250VAC 5A 130C(266F) RADIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 125V datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 39POS PIN datasheet.pdf
IC OSC VCXO 148.5MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 5 (Power) Position Through Hole, Right Angle Press-Fit datasheet.pdf
ROTARY NON-CONTACT ANALOG SENSOR datasheet.pdf
DIODE ZENER 7.5V 350MW SOD123FL datasheet.pdf