Maxim Integrated MAX6336US23D3+T
MAX6336US23D3+T picture photo
Mfg. Part Number
MAX6336US23D3+T
Brief Description
IC MPU/RESET CIRC 2.3V SOT143-4
Datasheet Download
MAX6336US23D3+T.pdf
Availability of MAX6336US23D3+T
QUANTITY
MAX6336US23D3+T Order Process
Ship out your order
Specifications of MAX6336US23D3+T
Internal Part NumberEIS-MAX6336US23D3+T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLead (SnPb) Finish for COTS
Long-Term Supply Program
OutputPush-Pull, Totem Pole
ResetActive Low
Reset Timeout100 ms Minimum
Voltage - Threshold2.3V
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-253-4, TO-253AA
Supplier Device PackageSOT-143-4
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAX6336US23D3+T
Related LinksMAX6336, MAX6336US23D3+T Datasheet, Maxim Integrated Distributor
MAX6336US23D3+T Details Description
Related parts for MAX6336US23D3+T
RES 700 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC JK TYPE NEG TRG DUAL 16TSSOP datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPDT 0.3A 30V datasheet.pdf
CAP MICA 12PF 5% 500V RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf
RES 301K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE SKT datasheet.pdf
CORD 8 POS MALE 2M CAT5E datasheet.pdf
CONN PANEL DRAIN CRIMP 1POS datasheet.pdf