Maxim Integrated MAX6346XR34-T
MAX6346XR34-T picture photo
Mfg. Part Number
MAX6346XR34-T
Brief Description
IC MPU/RESET CIRC 3.40V SC70-3
Datasheet Download
MAX6346XR34-T.pdf
Availability of MAX6346XR34-T
QUANTITY
MAX6346XR34-T Order Process
Ship out your order
Specifications of MAX6346XR34-T
Internal Part NumberEIS-MAX6346XR34-T
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 22/Mar/2015
Number of Voltages Monitored1
OutputPush-Pull, Totem Pole
ResetActive Low
Reset Timeout100 ms Minimum
Voltage - Threshold3.4V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-70, SOT-323
Supplier Device PackageSC-70-3
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAX6346XR34-T
Related LinksMAX634, MAX6346XR34-T Datasheet, Maxim Integrated Distributor
MAX6346XR34-T Details Description
Related parts for MAX6346XR34-T
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20SOIC datasheet.pdf
CONN RECEPT MINI SAS 26POS SMD datasheet.pdf
SW DIP PIANO SPST 8POS UNSEALED datasheet.pdf
REFERENCE DESIGN CS5381 AUD ADC datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 24V 320W datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 510MA 612 MOHM datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 78 Position Panel Mount Crimp datasheet.pdf
IC COMPARATOR 1.2V REF SOT-23-6 datasheet.pdf
RES 29.1 OHM 3W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 4.26K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf