Maxim Integrated MAX6376XR28+T
MAX6376XR28+T picture photo
Mfg. Part Number
MAX6376XR28+T
Brief Description
IC VOLT DETECT LP 2.80V SC70-3
Datasheet Download
MAX6376XR28+T.pdf
Availability of MAX6376XR28+T
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MAX6376XR28+T Order Process
Ship out your order
Specifications of MAX6376XR28+T
Internal Part NumberEIS-MAX6376XR28+T
Long-Term Supply Program
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Number of Voltages Monitored1
OutputPush-Pull, Totem Pole
ResetActive High
Reset Timeout20 µs Typical Propagation Delay
Voltage - Threshold2.8V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-70, SOT-323
Supplier Device PackageSC-70-3
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAX6376XR28+T
Related LinksMAX637, MAX6376XR28+T Datasheet, Maxim Integrated Distributor
MAX6376XR28+T Details Description
Related parts for MAX6376XR28+T
CONN HSG PLUG 6POS STRGHT PINS datasheet.pdf
RES SMD 0.015 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CONN R/A HEADER GOLD 52POS datasheet.pdf
VHDM BP 8R 10C SHIELD ADV MATE datasheet.pdf
CABLE STR MALE-FEMALE 8POS 5M datasheet.pdf
TERMINAL WDK 2.5/TR-DU/O TNHE datasheet.pdf
RES SMD 218 OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf