Maxim Integrated MAX6377XR24-T
MAX6377XR24-T picture photo
Mfg. Part Number
MAX6377XR24-T
Brief Description
IC VOLT DETECTOR LP 2.40V SC70-3
Datasheet Download
MAX6377XR24-T.pdf
Availability of MAX6377XR24-T
QUANTITY
MAX6377XR24-T Order Process
Ship out your order
Specifications of MAX6377XR24-T
Internal Part NumberEIS-MAX6377XR24-T
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
Number of Voltages Monitored1
OutputOpen Drain or Open Collector
ResetActive Low
Reset Timeout20 µs Typical Propagation Delay
Voltage - Threshold2.4V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAX6377XR24-T
Related LinksMAX637, MAX6377XR24-T Datasheet, Maxim Integrated Distributor
MAX6377XR24-T Details Description
Related parts for MAX6377XR24-T
RES ARRAY 3 RES 270K OHM 6SIP datasheet.pdf
GDT 90V 10KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
*STEEL-TY 5/8" SUPER HEAV datasheet.pdf
SENSOR 50PSI 1/8-27NPT .5-4.5V datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHITE 2SMD datasheet.pdf
IC DESERIALIZER 24BIT 48LLP datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 10V 20% 1206 datasheet.pdf
RES 324 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 5600PF 5% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 1.8V SMD datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
37P F SC FILT 370PF M3 THREAD datasheet.pdf