Maxim Integrated MAX6377XR25+T
MAX6377XR25+T picture photo
Mfg. Part Number
MAX6377XR25+T
Brief Description
IC VOLT DETECT LP 2.50V SC70-3
Datasheet Download
MAX6377XR25+T.pdf
Availability of MAX6377XR25+T
QUANTITY
MAX6377XR25+T Order Process
Ship out your order
Specifications of MAX6377XR25+T
Internal Part NumberEIS-MAX6377XR25+T
Long-Term Supply Program
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Number of Voltages Monitored1
OutputOpen Drain or Open Collector
ResetActive Low
Reset Timeout20 µs Typical Propagation Delay
Voltage - Threshold2.5V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-70, SOT-323
Supplier Device PackageSC-70-3
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAX6377XR25+T
Related LinksMAX637, MAX6377XR25+T Datasheet, Maxim Integrated Distributor
MAX6377XR25+T Details Description
Related parts for MAX6377XR25+T
CONN HEADER VERT 32POS 1.27MM datasheet.pdf
IC RS485/422 RX 10MBPS 16-DIP datasheet.pdf
CONN HEADER 30POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
SENS OPTO SLOT 3.18MM TRANS C-MT datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 10POS R/A datasheet.pdf
PANEL INNER 24.69X7" GREY datasheet.pdf
TAPE PTFE SKIVED 2" X 5YD datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 7.87K OHM 1/2W .25% AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 820 OHM 14DIP datasheet.pdf