Maxim Integrated MAX6382XR26D1+T
MAX6382XR26D1+T picture photo
Mfg. Part Number
MAX6382XR26D1+T
Brief Description
IC MPU/RESET CIRC 2.60V SC70-3
Datasheet Download
MAX6382XR26D1+T.pdf
Availability of MAX6382XR26D1+T
QUANTITY
MAX6382XR26D1+T Order Process
Ship out your order
Specifications of MAX6382XR26D1+T
Internal Part NumberEIS-MAX6382XR26D1+T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesPower-On Reset and Related Supervisory Functions
Product Training ModulesLead (SnPb) Finish for COTS
Long-Term Supply Program
Number of Voltages Monitored1
OutputPush-Pull, Totem Pole
ResetActive High
Reset Timeout1 ms Minimum
Voltage - Threshold2.63V
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAX6382XR26D1+T
Related LinksMAX6382, MAX6382XR26D1+T Datasheet, Maxim Integrated Distributor
MAX6382XR26D1+T Details Description
Related parts for MAX6382XR26D1+T
DIODE ZENER 11V 500MW DO35 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 WW datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.4A TO252-5 datasheet.pdf
OSC OCXO 100.000MHZ SINE WAVE PC datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
FAN AXIAL 25X10MM 5VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
BOX S STEEL 13.78"L X 10.24"W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .125" datasheet.pdf