Maxim Integrated MAX6385XS35D1-T
MAX6385XS35D1-T picture photo
Mfg. Part Number
MAX6385XS35D1-T
Brief Description
IC MPU/RESET CIRC 3.50V SC70-4
Datasheet Download
MAX6385XS35D1-T.pdf
Availability of MAX6385XS35D1-T
QUANTITY
MAX6385XS35D1-T Order Process
Ship out your order
Specifications of MAX6385XS35D1-T
Internal Part NumberEIS-MAX6385XS35D1-T
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 22/Mar/2015
OutputPush-Pull, Totem Pole
ResetActive High
Reset Timeout1 ms Minimum
Voltage - Threshold3.5V
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-82A, SOT-343
Supplier Device PackageSC-70-4
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAX6385XS35D1-T
Related LinksMAX6385, MAX6385XS35D1-T Datasheet, Maxim Integrated Distributor
MAX6385XS35D1-T Details Description
Related parts for MAX6385XS35D1-T
Crystal 33.0000MHz 30ppm 18pF 50 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf