Maxim Integrated MAX6385XS43D3-T
MAX6385XS43D3-T picture photo
Mfg. Part Number
MAX6385XS43D3-T
Brief Description
IC MPU/RESET CIRC 4.30V SC70-4
Datasheet Download
MAX6385XS43D3-T.pdf
Availability of MAX6385XS43D3-T
QUANTITY
MAX6385XS43D3-T Order Process
Ship out your order
Specifications of MAX6385XS43D3-T
Internal Part NumberEIS-MAX6385XS43D3-T
ResetActive High
Reset Timeout140 ms Minimum
Voltage - Threshold4.3V
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAX6385XS43D3-T
Related LinksMAX6385, MAX6385XS43D3-T Datasheet, Maxim Integrated Distributor
MAX6385XS43D3-T Details Description
Related parts for MAX6385XS43D3-T
FIXED IND 220NH 70MA 7.5 OHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 8PF 25V C0G 0201 datasheet.pdf
CAP CER 390PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES 3.52K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 22M OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 20POS 1.0MM VERT SMD datasheet.pdf
FIXED IND 3.7NH 180MA 1.3 OHM datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
RES SMD 470 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf