Maxim Integrated MAX6388XS32D1-T
MAX6388XS32D1-T picture photo
Mfg. Part Number
MAX6388XS32D1-T
Brief Description
IC MPU/RESET CIRC 3.20V SC70-4
Datasheet Download
MAX6388XS32D1-T.pdf
Availability of MAX6388XS32D1-T
QUANTITY
MAX6388XS32D1-T Order Process
Ship out your order
Specifications of MAX6388XS32D1-T
Internal Part NumberEIS-MAX6388XS32D1-T
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMulti-Voltage Supervisor
Number of Voltages Monitored2
OutputPush-Pull, Totem Pole
ResetActive High
Reset Timeout1 ms Minimum
Voltage - Threshold3.2V, Adj
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAX6388XS32D1-T
Related LinksMAX6388, MAX6388XS32D1-T Datasheet, Maxim Integrated Distributor
MAX6388XS32D1-T Details Description
Related parts for MAX6388XS32D1-T
MOSFET N-CH 650V 47A TO-247 datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL STR 36POS datasheet.pdf
IC OCT TRANSP D-TYP LATCH 20SSOP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 13POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 13POS BOX MNT PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 6POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CABLE 25COND 24AWG SHLD 100' datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf
OSC CMEMS 25.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM L-TAB datasheet.pdf
CONN 4.1/9.5 JACK STR 50OHM datasheet.pdf