Maxim Integrated MAX6390XS31D4-T
MAX6390XS31D4-T picture photo
Mfg. Part Number
MAX6390XS31D4-T
Brief Description
IC MPU/RESET CIRC 3.08V SC70-4
Datasheet Download
MAX6390XS31D4-T.pdf
Availability of MAX6390XS31D4-T
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MAX6390XS31D4-T Order Process
Ship out your order
Specifications of MAX6390XS31D4-T
Internal Part NumberEIS-MAX6390XS31D4-T
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSimple Reset/Power-On Reset
Number of Voltages Monitored1
OutputOpen Drain or Open Collector
ResetActive Low
Reset Timeout1.12 s Minimum
Voltage - Threshold3.08V
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-82A, SOT-343
Supplier Device PackageSC-70-4
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAX6390XS31D4-T
Related LinksMAX6390, MAX6390XS31D4-T Datasheet, Maxim Integrated Distributor
MAX6390XS31D4-T Details Description
Related parts for MAX6390XS31D4-T
CONN D-SUB HOUSING KIT RCEPT 26P datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 16VA THRU HOLE datasheet.pdf
CAP CER 4.3PF 500V 1111 datasheet.pdf
IC CLOCK MOBILE PC/NET 32-VFQFPN datasheet.pdf
RES 390 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CBL 13POS 0.5MM JMPR TYPE D 9" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND .050" 65POS datasheet.pdf
CABLE datasheet.pdf
RES SMD 82.5 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf