Maxim Integrated MAX6394US310D2+T
MAX6394US310D2+T picture photo
Mfg. Part Number
MAX6394US310D2+T
Brief Description
IC MPU/RESET CIRC 3.10V SOT143-4
Datasheet Download
MAX6394US310D2+T.pdf
Availability of MAX6394US310D2+T
QUANTITY
MAX6394US310D2+T Order Process
Ship out your order
Specifications of MAX6394US310D2+T
Internal Part NumberEIS-MAX6394US310D2+T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLead (SnPb) Finish for COTS
Long-Term Supply Program
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSimple Reset/Power-On Reset
Number of Voltages Monitored1
OutputOpen Drain or Open Collector
ResetActive Low
Reset Timeout14 ms Minimum
Voltage - Threshold3.102V
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-253-4, TO-253AA
Supplier Device PackageSOT-143-4
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAX6394US310D2+T
Related LinksMAX6394U, MAX6394US310D2+T Datasheet, Maxim Integrated Distributor
MAX6394US310D2+T Details Description
Related parts for MAX6394US310D2+T
CONN HEADER .100 SINGL R/A 25POS datasheet.pdf
RES SMD 30.1K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
DIODE ZENER 33V 500MW LLDS datasheet.pdf
RES 15 OHM 100W 1% TO247 datasheet.pdf
LINK MODULE COMPOBUS/S datasheet.pdf
RES 100 OHM 3W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
RES 56.2 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SAFETY LITE CURTAIN FINGER 724MM datasheet.pdf
RES 300 OHM 0.6W 1% RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100" datasheet.pdf
390UF 20V 12.5X26.5 105C RAD datasheet.pdf