Maxim Integrated MAX6394US480D3/V+T
MAX6394US480D3/V+T picture photo
Mfg. Part Number
MAX6394US480D3/V+T
Brief Description
IC MPU/RESET CIRC 4.80V SOT143-4
Datasheet Download
MAX6394US480D3/V+T.pdf
Availability of MAX6394US480D3/V+T
QUANTITY
MAX6394US480D3/V+T Order Process
Ship out your order
Specifications of MAX6394US480D3/V+T
Internal Part NumberEIS-MAX6394US480D3/V+T
FamilyPMIC - Supervisors
SeriesAutomotive, AEC-Q100
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSimple Reset/Power-On Reset
Number of Voltages Monitored1
OutputOpen Drain or Open Collector
ResetActive Low
Reset Timeout105 ms Minimum
Voltage - Threshold4.8V
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-253-4, TO-253AA
Supplier Device PackageSOT-143-4
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAX6394US480D3/V+T
Related LinksMAX6394US, MAX6394US480D3/V+T Datasheet, Maxim Integrated Distributor
MAX6394US480D3/V+T Details Description
Related parts for MAX6394US480D3/V+T
DIODE ZENER 13V 200MW SOT323 datasheet.pdf
CLAMP HVY DUTY 0.50" #10SCR WHT datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 64POS GOLD datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 20-VQFN datasheet.pdf
IC BATT CHRGR MC HI-EFF 20-QFN datasheet.pdf
HDM MIDPLANE HOUSING POL/GDE datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 10POS PIN datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS 3.18MM datasheet.pdf
COMBO 11W1 M PCB STR 75O TIN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.563" (14.30mm) datasheet.pdf