Maxim Integrated MAX6468XS18D3+T
MAX6468XS18D3+T picture photo
Mfg. Part Number
MAX6468XS18D3+T
Brief Description
IC MPU/RESET CIRC 1.800V SC70-4
Datasheet Download
MAX6468XS18D3+T.pdf
Availability of MAX6468XS18D3+T
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MAX6468XS18D3+T Order Process
Ship out your order
Specifications of MAX6468XS18D3+T
Internal Part NumberEIS-MAX6468XS18D3+T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesNonvolatile STANDBY/ON Switch
Number of Voltages Monitored1
OutputPush-Pull, Totem Pole
ResetActive Low
Reset Timeout150 ms Minimum
Voltage - Threshold1.8V
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-82A, SOT-343
Supplier Device PackageSC-70-4
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAX6468XS18D3+T
Related LinksMAX6468, MAX6468XS18D3+T Datasheet, Maxim Integrated Distributor
MAX6468XS18D3+T Details Description
Related parts for MAX6468XS18D3+T
IC DVR/RCVR 5V RS232 DUAL 18-DIP datasheet.pdf
BERGSTIK II .100" SR R/A datasheet.pdf
RES 681 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 70 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 7.5VOUT 50W datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 25-HSOP datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
SENSOR CURRENT HALL 300A AC/DC datasheet.pdf