Maxim Integrated MAX6865UK22D4S+T
MAX6865UK22D4S+T picture photo
Mfg. Part Number
MAX6865UK22D4S+T
Manufacturer
Product Category
PMIC - Supervisors
Brief Description
IC MPU SUPERVISOR SOT23-5
Datasheet Download
MAX6865UK22D4S+T.pdf
Availability of MAX6865UK22D4S+T
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MAX6865UK22D4S+T Order Process
Ship out your order
Specifications of MAX6865UK22D4S+T
Internal Part NumberEIS-MAX6865UK22D4S+T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLead (SnPb) Finish for COTS
Long-Term Supply Program
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 08/Jan/2015
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Supervisors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSimple Reset/Power-On Reset
Number of Voltages Monitored1
OutputPush-Pull, Totem Pole
ResetActive High
Reset Timeout1.2 s Minimum
Voltage - Threshold2.188V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-74A, SOT-753
Supplier Device PackageSOT-23-5
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAX6865UK22D4S+T
Related LinksMAX6865U, MAX6865UK22D4S+T Datasheet, Maxim Integrated Distributor
MAX6865UK22D4S+T Details Description
Related parts for MAX6865UK22D4S+T
RES SMD 160K OHM 1% 1/8W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 291 OHM 0.01% 1/4W 0805 datasheet.pdf
SWITCH SPST 9 SEC LOW PROFILE datasheet.pdf
RING NYLAKRIMP FUNNEL ENTRY datasheet.pdf
RES 64.9 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 27.4KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
INDUSTRIAL IRON W-100 datasheet.pdf
RES SMD 287 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
55PC CABLE datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
TV 19C 19#12 SKT PLUG datasheet.pdf
22UF 63V 8X11MM 85C 3000H datasheet.pdf