| Internal Part Number | EIS-MAX6865UK24D5L+T | |
| Reset | Active High | |
| Reset Timeout | 300 ms Minimum | |
| Voltage - Threshold | 2.4V | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C | |
| Application | Email for details | |
| Alternative Part (Replacement) | MAX6865UK24D5L+T | |
| Related Links | MAX6865U, MAX6865UK24D5L+T Datasheet, Maxim Integrated Distributor | |
 | 35507-1000 | CONN RECEPTCLE HOUSING 10POS 2MM | datasheet.pdf | |