Vishay/Dale TNPU1206487KAZEN00
TNPU1206487KAZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU1206487KAZEN00
Brief Description
RES SMD 487K OHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPU1206487KAZEN00.pdf
Availability of TNPU1206487KAZEN00
QUANTITY
TNPU1206487KAZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU1206487KAZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU1206487KAZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)487k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU1206487KAZEN00
Related LinksTNPU12064, TNPU1206487KAZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU1206487KAZEN00 Details Description
Related parts for TNPU1206487KAZEN00
RES NTWRK 16 RES MULT OHM 10SIP datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS .100" SMD datasheet.pdf
LED EASYWHT WARM WHT 2700K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
Connector Receptacle 5 Position 0.156" (3.96mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 0.05A SPST datasheet.pdf
CONN EDGECARD 64POS .125" datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X20MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 60X40X9.5MM XCUT T766 datasheet.pdf
OSC TCXO 38.4MHZ CLPSNWV SMD datasheet.pdf
CAP FILM 620PF 2.5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf