ON Semiconductor MAX809SN293D3T1G
MAX809SN293D3T1G picture photo
Mfg. Part Number
MAX809SN293D3T1G
Manufacturer
Product Category
PMIC - Supervisors
Brief Description
IC MPU RESET MON 2.93V SOT-23
Datasheet Download
MAX809SN293D3T1G.pdf
Availability of MAX809SN293D3T1G
QUANTITY
MAX809SN293D3T1G Order Process
Ship out your order
Specifications of MAX809SN293D3T1G
Internal Part NumberEIS-MAX809SN293D3T1G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Supervisors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSimple Reset/Power-On Reset
Number of Voltages Monitored1
OutputPush-Pull, Totem Pole
ResetActive Low
Reset Timeout100 ms Minimum
Voltage - Threshold2.93V
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Supplier Device PackageSOT-23-3 (TO-236)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAX809SN293D3T1G
Related LinksMAX809SN, MAX809SN293D3T1G Datasheet, ON Semiconductor Distributor
MAX809SN293D3T1G Details Description
Related parts for MAX809SN293D3T1G
IC OPAMP DIFF 410MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 143K OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
CONN R/A SHELL LFT KEY 26POS SMD datasheet.pdf
IVS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 12A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
SENSOR 2000PSIS 1/4 NPT W/TEMP datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
HAND CRIMP TOOL datasheet.pdf
CAP FILM 330NF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf