ON Semiconductor MAX809SN293D3T1G
MAX809SN293D3T1G picture photo
Mfg. Part Number
MAX809SN293D3T1G
Brief Description
IC MPU RESET MON 2.93V SOT-23
Datasheet Download
MAX809SN293D3T1G.pdf
Availability of MAX809SN293D3T1G
QUANTITY
MAX809SN293D3T1G Order Process
Ship out your order
Specifications of MAX809SN293D3T1G
Internal Part NumberEIS-MAX809SN293D3T1G
ResetActive Low
Reset Timeout100 ms Minimum
Voltage - Threshold2.93V
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Supplier Device PackageSOT-23-3 (TO-236)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAX809SN293D3T1G
Related LinksMAX809SN, MAX809SN293D3T1G Datasheet, ON Semiconductor Distributor
MAX809SN293D3T1G Details Description
Related parts for MAX809SN293D3T1G
RES SMD 576K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN FFC HEADER 17POS 2.54MM datasheet.pdf
FIXED IND 39NH 250MA 1 OHM SMD datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 100V NP0 1812 datasheet.pdf
RES SMD 9.53KOHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MINIMOD DC/DC 5.8V 25W datasheet.pdf
CAP FILM 0.82UF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf
RES SMD 10 OHM 1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
TRANS PNP 400V 0.5A SOT89 datasheet.pdf
HEAT SHRINK THICK ADH BLACK datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
OSC SO 156.2500MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf