ON Semiconductor MAX809SQ400T1G
MAX809SQ400T1G picture photo
Mfg. Part Number
MAX809SQ400T1G
Brief Description
IC MPU RESET MON 4.0V SOT-323
Datasheet Download
MAX809SQ400T1G.pdf
Availability of MAX809SQ400T1G
QUANTITY
MAX809SQ400T1G Order Process
Ship out your order
Specifications of MAX809SQ400T1G
Internal Part NumberEIS-MAX809SQ400T1G
ResetActive Low
Reset Timeout140 ms Minimum
Voltage - Threshold4V
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-70, SOT-323
Supplier Device PackageSC-70-3 (SOT323)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAX809SQ400T1G
Related LinksMAX809S, MAX809SQ400T1G Datasheet, ON Semiconductor Distributor
MAX809SQ400T1G Details Description
Related parts for MAX809SQ400T1G
SHRINK TAPE BLK 1IN X 16FT datasheet.pdf
SIDAC SYM 4CHP 230V 400A MS013 datasheet.pdf
RES SMD 1.65K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 1.4W MONO 8MSOP datasheet.pdf
IC MOSFET RF N-CHAN NI-400 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS 5.08MM datasheet.pdf
RES SMD 309 OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM XCUT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP FILM 0.015UF 10% 310VAC AXIA datasheet.pdf