Panasonic Electronic Components MAZ32400ML
MAZ32400ML picture photo
Mfg. Part Number
MAZ32400ML
Brief Description
DIODE ZENER 24V 200MW MINI3
Datasheet Download
MAZ32400ML.pdf
Availability of MAZ32400ML
QUANTITY
MAZ32400ML Order Process
Ship out your order
Specifications of MAZ32400ML
Internal Part NumberEIS-MAZ32400ML
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)24V
Tolerance±6%
Power - Max200mW
Impedance (Max) (Zzt)70 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr50nA @ 17V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Supplier Device PackageMini3-G1
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAZ32400ML
Related LinksMAZ32, MAZ32400ML Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
MAZ32400ML Details Description
Related parts for MAZ32400ML
SWITCH PUSH DPST 4A 250V datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 2.5MM PA BG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SO datasheet.pdf
RES SMD 82 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 6.98K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.8A DL 24TSSOP datasheet.pdf
CONN HEADR 24POS 2MM R/A T/H datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE SKT datasheet.pdf
PWRBLADE R/A LF HDR datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V datasheet.pdf