Panasonic Electronic Components MAZ83000ML
MAZ83000ML picture photo
Mfg. Part Number
MAZ83000ML
Manufacturer
Product Category
Diodes - Zener - Single
Brief Description
DIODE ZENER 30V 150MW SMINI2
Datasheet Download
MAZ83000ML.pdf
Availability of MAZ83000ML
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MAZ83000ML Order Process
Ship out your order
Specifications of MAZ83000ML
Internal Part NumberEIS-MAZ83000ML
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Single
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)30V
Tolerance±7%
Power - Max150mW
Impedance (Max) (Zzt)160 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr50nA @ 23V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1V @ 10mA
Operating Temperature-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-90, SOD-323F
Supplier Device PackageSMini2-F1
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAZ83000ML
Related LinksMAZ83, MAZ83000ML Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
MAZ83000ML Details Description
Related parts for MAZ83000ML
SENSOR 100PSI 7/16-20 UNF 4-20MA datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 9POS STRGHT PINS datasheet.pdf
OSC VCXO 10.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
RES 127K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 64.9 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 2SMD datasheet.pdf
RES NTWRK 2 RES MULT OHM RADIAL datasheet.pdf
INSULATED ALLIGATOR IP2X BROWN datasheet.pdf
SHAFT COLLAR datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 80A TO220-3 datasheet.pdf