Panasonic Electronic Components MAZS091GML
MAZS091GML picture photo
Mfg. Part Number
MAZS091GML
Brief Description
DIODE ZENER 9.1V 150MW SSMINI2
Datasheet Download
MAZS091GML.pdf
Availability of MAZS091GML
QUANTITY
MAZS091GML Order Process
Ship out your order
Specifications of MAZS091GML
Internal Part NumberEIS-MAZS091GML
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)9.1V
Tolerance±3%
Power - Max150mW
Impedance (Max) (Zzt)20 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr100nA @ 6V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1V @ 10mA
Operating Temperature-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-79, SOD-523
Supplier Device PackageSSMini2-F4
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAZS091GML
Related LinksMAZS0, MAZS091GML Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
MAZS091GML Details Description
Related parts for MAZS091GML
RELAY TELECOM DPDT 2A 4.5V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 2.5KV NP0 2225 datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 33.2 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS W/PIN INLINE datasheet.pdf
IC OPAMP CURR SENSE 10MHZ 8TDFN datasheet.pdf
RES 13K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
IDC BOX HEADER 0.079 50 POS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X17.78MM T766 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf