Murata Electronics North America MB11101BBN
MB11101BBN picture photo
Mfg. Part Number
MB11101BBN
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
HIGH FREQUENCY CERAMIC CAPACITORS
Datasheet Download
MB11101BBN.pdf
Availability of MB11101BBN
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MB11101BBN Order Process
Ship out your order
Specifications of MB11101BBN
Internal Part NumberEIS-MB11101BBN
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship MB11101BBN today.
SeriesMB1110
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeORIGINAL
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-MB11101BBN
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksMB111, MB11101BBN Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
MB11101BBN Details Description
Related parts for MB11101BBN
IC OPAMP GP 12MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W datasheet.pdf
CAP CER 39PF 100V 5% BP 0805 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 12POS R/A 3.81MM datasheet.pdf
EARTHING WASHER FOR .0S. - .0B. datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6CLCC datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE PIN datasheet.pdf
DIODE ZENER 3V 1.3W DO41 datasheet.pdf