Murata Electronics North America MB28101KBN
MB28101KBN picture photo
Mfg. Part Number
MB28101KBN
Datasheet Download
MB28101KBN.pdf
Availability of MB28101KBN
QUANTITY
MB28101KBN Order Process
Ship out your order
Specifications of MB28101KBN
Internal Part NumberEIS-MB28101KBN
Delivery TimeIn stock, ship MB28101KBN today.
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-MB28101KBN
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksMB281, MB28101KBN Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
MB28101KBN Details Description
Related parts for MB28101KBN
TVS DIODE 5.5VWM UMD3 datasheet.pdf
CONN HEADER STKD R/A SHORT LA datasheet.pdf
CAP FILM 5600PF 5% 400VDC RADIAL datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 6.3A 250VAC RADIAL datasheet.pdf
IC AMPLIFIER ULTRA-LN SOT23-6 datasheet.pdf
IC SYNTHESIZER 10VFQFN datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD datasheet.pdf
FIXED IND 12MH 46MA 143 OHM TH datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 8DIP datasheet.pdf
CAP CER 680PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 5.6UF 5% 850VDC AXIAL datasheet.pdf