Murata Electronics North America MB28101MAN
MB28101MAN picture photo
Mfg. Part Number
MB28101MAN
Datasheet Download
MB28101MAN.pdf
Availability of MB28101MAN
QUANTITY
MB28101MAN Order Process
Ship out your order
Specifications of MB28101MAN
Internal Part NumberEIS-MB28101MAN
Delivery TimeIn stock, ship MB28101MAN today.
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-MB28101MAN
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksMB281, MB28101MAN Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
MB28101MAN Details Description
Related parts for MB28101MAN
IC MUX QUAD 2INP HP 3ST 16-TSSOP datasheet.pdf
IC INVERTER HEX 1-INPUT 16DIP datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 250V QC TERM datasheet.pdf
RES 18.2 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR CURRENT HALL 100A AC/DC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
Crystal 27.1200MHz 30ppm 8pF 100 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .125" datasheet.pdf