Spansion MB3793-27APNF-G-JN-ER6E1
MB3793-27APNF-G-JN-ER6E1 picture photo
Mfg. Part Number
MB3793-27APNF-G-JN-ER6E1
Manufacturer
Product Category
PMIC - Supervisors
Brief Description
IC PWR VOLT MON 27A WD 8SOP
Datasheet Download
MB3793-27APNF-G-JN-ER6E1.pdf
Availability of MB3793-27APNF-G-JN-ER6E1
QUANTITY
MB3793-27APNF-G-JN-ER6E1 Order Process
Ship out your order
Specifications of MB3793-27APNF-G-JN-ER6E1
Internal Part NumberEIS-MB3793-27APNF-G-JN-ER6E1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Supervisors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSimple Reset/Power-On Reset
Number of Voltages Monitored1
OutputCMOS Inverted
ResetActive Low
Reset Timeout30 ms Minimum
Voltage - Threshold2.7V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package8-SOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MB3793-27APNF-G-JN-ER6E1
Related LinksMB3793-27APN, MB3793-27APNF-G-JN-ER6E1 Datasheet, Spansion Distributor
MB3793-27APNF-G-JN-ER6E1 Details Description
Related parts for MB3793-27APNF-G-JN-ER6E1
RES SMD 2.8K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 13POS STR 3.81MM datasheet.pdf
RES 1.24K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 13POS SKT datasheet.pdf
RES 3.32K OHM 1W .25% AXIAL datasheet.pdf