Spansion MB3793-37APNF-G-JN-6E1
MB3793-37APNF-G-JN-6E1 picture photo
Mfg. Part Number
MB3793-37APNF-G-JN-6E1
Manufacturer
Product Category
PMIC - Supervisors
Brief Description
IC PWR VOLT MON 37A WD 8SOP
Datasheet Download
MB3793-37APNF-G-JN-6E1.pdf
Availability of MB3793-37APNF-G-JN-6E1
QUANTITY
MB3793-37APNF-G-JN-6E1 Order Process
Ship out your order
Specifications of MB3793-37APNF-G-JN-6E1
Internal Part NumberEIS-MB3793-37APNF-G-JN-6E1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Supervisors
Series-
PackagingTray
TypeSimple Reset/Power-On Reset
Number of Voltages Monitored1
OutputCMOS Inverted
ResetActive Low
Reset Timeout80 ms Minimum
Voltage - Threshold3.7V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package8-SOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MB3793-37APNF-G-JN-6E1
Related LinksMB3793-37AP, MB3793-37APNF-G-JN-6E1 Datasheet, Spansion Distributor
MB3793-37APNF-G-JN-6E1 Details Description
Related parts for MB3793-37APNF-G-JN-6E1
SWITCH KNOB ILLUM 2POS SPST RED datasheet.pdf
IC REG DL BUCK/LINEAR SYNC 10DFN datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 200MA SOT323 datasheet.pdf
RES 6.04K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CABLE SOCKET 8POLE datasheet.pdf
IGBT MODULE 1200V 60A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf