Murata Electronics North America MB59101JBN
MB59101JBN picture photo
Mfg. Part Number
MB59101JBN
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
HIGH FREQUENCY CERAMIC CAPACITORS
Datasheet Download
MB59101JBN.pdf
Availability of MB59101JBN
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MB59101JBN Order Process
Ship out your order
Specifications of MB59101JBN
Internal Part NumberEIS-MB59101JBN
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship MB59101JBN today.
SeriesMB5910
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeORIGINAL
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-MB59101JBN
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksMB591, MB59101JBN Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
MB59101JBN Details Description
Related parts for MB59101JBN
IC OPAMP GP 1.2MHZ 16DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 200W datasheet.pdf
RES SMD 43K OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 56.2 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 18POS PIN datasheet.pdf
RES 27.272K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
FERRITE CORE U 3.9UH N87 datasheet.pdf
POE MCBASIC 2TX/FX-SM1550/LONG-S datasheet.pdf
350 TB SOCKET WF RA datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
100UF 20V 10X20 105C RAD datasheet.pdf