Murata Electronics North America MB63101MAN
MB63101MAN picture photo
Mfg. Part Number
MB63101MAN
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
HIGH FREQUENCY CERAMIC CAPACITORS
Datasheet Download
MB63101MAN.pdf
Availability of MB63101MAN
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MB63101MAN Order Process
Ship out your order
Specifications of MB63101MAN
Internal Part NumberEIS-MB63101MAN
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship MB63101MAN today.
SeriesMB6310
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeORIGINAL
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-MB63101MAN
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksMB631, MB63101MAN Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
MB63101MAN Details Description
Related parts for MB63101MAN
CAP CER 0.33UF 100V Z5U RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES 2.15M OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 260MHZ SOT23-5 datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 20W datasheet.pdf
OSC CMEMS 10.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
1.25MM F/F 10POS 28AWG 150MM datasheet.pdf
CABLE STRANDED datasheet.pdf
CAP CER 1.5PF 25V NP0 008004 datasheet.pdf