Murata Electronics North America MB68101JBN
MB68101JBN picture photo
Mfg. Part Number
MB68101JBN
Datasheet Download
MB68101JBN.pdf
Availability of MB68101JBN
QUANTITY
MB68101JBN Order Process
Ship out your order
Specifications of MB68101JBN
Internal Part NumberEIS-MB68101JBN
Delivery TimeIn stock, ship MB68101JBN today.
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-MB68101JBN
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksMB681, MB68101JBN Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
MB68101JBN Details Description
Related parts for MB68101JBN
RES SMD 56K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .125 SQ WW datasheet.pdf
REG SW 5V/3.3VIN 13A 1.2V HORZ datasheet.pdf
TVS DIODE 16VWM 26VC R6 datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROCESS 100-240V datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 0.05% 0.3W 2010 datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 250V C0G 0805 datasheet.pdf
LABEL THERMAL TRANSFER datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS INLINE PIN datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X25MM IP57 12VDC datasheet.pdf