Murata Electronics North America MB77101KBN
MB77101KBN picture photo
Mfg. Part Number
MB77101KBN
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
HIGH FREQUENCY CERAMIC CAPACITORS
Datasheet Download
MB77101KBN.pdf
Availability of MB77101KBN
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MB77101KBN Order Process
Ship out your order
Specifications of MB77101KBN
Internal Part NumberEIS-MB77101KBN
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship MB77101KBN today.
SeriesMB7710
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeORIGINAL
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-MB77101KBN
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksMB771, MB77101KBN Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
MB77101KBN Details Description
Related parts for MB77101KBN
IC SWITCH QUAD SPDT 20SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 0.9V 1.5A SPAK-5 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 47A I2PAK datasheet.pdf
WIRE FORM FAN GUARD 254MM datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 7/16-20UNF .5-4.5V datasheet.pdf
IC REG LDO 2.85V 0.3A 8DFN datasheet.pdf
RES 160K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
408 LAMP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 66POS PIN datasheet.pdf