Fujitsu Semiconductor America Inc. MB85RS16NPNF-G-JNERE1
MB85RS16NPNF-G-JNERE1 picture photo
Mfg. Part Number
MB85RS16NPNF-G-JNERE1
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
IC FRAM 16KBIT 20MHZ 8SOP
Datasheet Download
MB85RS16NPNF-G-JNERE1.pdf
Availability of MB85RS16NPNF-G-JNERE1
QUANTITY
MB85RS16NPNF-G-JNERE1 Order Process
Ship out your order
Specifications of MB85RS16NPNF-G-JNERE1
Internal Part NumberEIS-MB85RS16NPNF-G-JNERE1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeFRAM (Ferroelectric RAM)
Memory Size16K (2K x 8)
Speed20MHz
InterfaceSPI Serial
Voltage - Supply2.7 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package8-SOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MB85RS16NPNF-G-JNERE1
MB85RS16NPNF-G-JNERE1 Details Description
Related parts for MB85RS16NPNF-G-JNERE1
CONN EDGECARD 34POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 82K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
DSUB 5W5 M SOD G T datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
RF MODULE DUAL BAND WLAN datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
RES 120 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 218 OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
OSC PROG 2.5NS 20PPM 2X2.5MM datasheet.pdf
RES 2.25K OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf