Vishay/BCcomponents MBA02040C1132FC100
MBA02040C1132FC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBA02040C1132FC100
Brief Description
RES 11.3K OHM 0.4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBA02040C1132FC100.pdf
Availability of MBA02040C1132FC100
QUANTITY
MBA02040C1132FC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBA02040C1132FC100
Internal Part NumberEIS-MBA02040C1132FC100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMBA 0204 - Professional
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)11.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.063" Dia x 0.142" L (1.60mm x 3.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBA02040C1132FC100
Related LinksMBA02040C, MBA02040C1132FC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBA02040C1132FC100 Details Description
Related parts for MBA02040C1132FC100
RES SMD 5.49K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 8POS R/A 7.62MM datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV GATE DRVR 8DIP GW datasheet.pdf
FUSE GLASS 600MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
CONN RECEPT 22POS .049 SMD TIN datasheet.pdf
CONN PLUG 2 POS RT ANG W/SCKT datasheet.pdf
SWITCH DIP RAISE SLIDE SEAL 4POS datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 50V NP0 AXIAL datasheet.pdf
ROUND SPACER M4 NYLON 1" datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 18POS GOLD datasheet.pdf
HDM W/FA SMPO062F146O LM (CUT) datasheet.pdf
CAP FILM 10NF 10% 2000VDC AXIAL datasheet.pdf