Vishay/BCcomponents MBA02040C1304FCT00
MBA02040C1304FCT00 picture photo
Mfg. Part Number
MBA02040C1304FCT00
Brief Description
RES 1.3M OHM 0.4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBA02040C1304FCT00.pdf
Availability of MBA02040C1304FCT00
QUANTITY
MBA02040C1304FCT00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBA02040C1304FCT00
Internal Part NumberEIS-MBA02040C1304FCT00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)1.3M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.063" Dia x 0.142" L (1.60mm x 3.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBA02040C1304FCT00
Related LinksMBA02040C, MBA02040C1304FCT00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBA02040C1304FCT00 Details Description
Related parts for MBA02040C1304FCT00
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 15A 24V datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
IC FPGA 188 I/O 256BGA datasheet.pdf
RES 60.4K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 500 OHM 0.3W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
MOD RCVR 450MHZ ASK/OOK 16QSOP datasheet.pdf
CRYSTAL 37.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf