Vishay/BCcomponents MBA02040C1334FC100
MBA02040C1334FC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBA02040C1334FC100
Brief Description
RES 1.33M OHM 0.4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBA02040C1334FC100.pdf
Availability of MBA02040C1334FC100
QUANTITY
MBA02040C1334FC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBA02040C1334FC100
Internal Part NumberEIS-MBA02040C1334FC100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)1.33M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.063" Dia x 0.142" L (1.60mm x 3.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBA02040C1334FC100
Related LinksMBA02040C, MBA02040C1334FC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBA02040C1334FC100 Details Description
Related parts for MBA02040C1334FC100
RES SMD 6.98K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 133 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SMART CARD S07 8 PIN datasheet.pdf
CAP CER 470PF 500V X7R 1206 datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20V 10% 2910 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 16.5W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
RES 4.2 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
Connector Socket 5 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf