Vishay/BCcomponents MBA02040C1584FCT00
MBA02040C1584FCT00 picture photo
Mfg. Part Number
MBA02040C1584FCT00
Brief Description
RES 1.58M OHM 0.4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBA02040C1584FCT00.pdf
Availability of MBA02040C1584FCT00
QUANTITY
MBA02040C1584FCT00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBA02040C1584FCT00
Internal Part NumberEIS-MBA02040C1584FCT00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)1.58M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.063" Dia x 0.142" L (1.60mm x 3.60mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBA02040C1584FCT00
Related LinksMBA02040C, MBA02040C1584FCT00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBA02040C1584FCT00 Details Description
Related parts for MBA02040C1584FCT00
IC CONVERTER RMS-DC PREC 8MSOP datasheet.pdf
RES CHAS MNT 50 OHM 5% 50W datasheet.pdf
CAP FILM 1.5UF 10% 400VDC AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CAP TANT 0.12UF 10% 75V AXIAL datasheet.pdf
GRIP LIQUID-TITE 3/4" MALE datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
WELD SHIELD COVER datasheet.pdf
TV 19C 19#12 PIN RECP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 24POS PIN datasheet.pdf