Vishay/BCcomponents MBA02040C1874FC100
MBA02040C1874FC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBA02040C1874FC100
Brief Description
RES 1.87M OHM 0.4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBA02040C1874FC100.pdf
Availability of MBA02040C1874FC100
QUANTITY
MBA02040C1874FC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBA02040C1874FC100
Internal Part NumberEIS-MBA02040C1874FC100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)1.87M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.063" Dia x 0.142" L (1.60mm x 3.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBA02040C1874FC100
Related LinksMBA02040C, MBA02040C1874FC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBA02040C1874FC100 Details Description
Related parts for MBA02040C1874FC100
BOOT FOR QUICK FIT .250" BLUE datasheet.pdf
RELAY AUTOMOTIVE SPST 40A 12V datasheet.pdf
CONN RECEPT 10POS 24AWG MTA100 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS SGL R/A PCB datasheet.pdf
BOIT PORTE-CLIP 2P datasheet.pdf
IC FPGA 138 I/O 256FBGA datasheet.pdf
CAP FILM 1500PF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 10VOUT 50W datasheet.pdf
CIR BRKR THRMMAG 3A 250VAC 80VDC datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
MICRO 25 M 18" 26/11 JACKS datasheet.pdf