Vishay/BCcomponents MBA02040C2204FRP00
MBA02040C2204FRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MBA02040C2204FRP00
Brief Description
RES 2.2M OHM 0.4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBA02040C2204FRP00.pdf
Availability of MBA02040C2204FRP00
QUANTITY
MBA02040C2204FRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBA02040C2204FRP00
Internal Part NumberEIS-MBA02040C2204FRP00
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
Series5063JD Spacemiser
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.2M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.063" Dia x 0.142" L (1.60mm x 3.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBA02040C2204FRP00
Related LinksMBA02040C, MBA02040C2204FRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBA02040C2204FRP00 Details Description
Related parts for MBA02040C2204FRP00
SWITCH DIP TOP SLIDE 2POS 5V datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 24KB FLASH 80LQFP datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ22 23 OLIV datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 50W datasheet.pdf
RES 42.2K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 800V 1A AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
RES 56K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf