Vishay/BCcomponents MBA02040C2207JC100
MBA02040C2207JC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBA02040C2207JC100
Brief Description
RES 0.22 OHM 0.4W 5% AXIAL
Datasheet Download
MBA02040C2207JC100.pdf
Availability of MBA02040C2207JC100
QUANTITY
MBA02040C2207JC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBA02040C2207JC100
Internal Part NumberEIS-MBA02040C2207JC100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMBA 0204 - Professional
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)0.22
Tolerance±5%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.063" Dia x 0.142" L (1.60mm x 3.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBA02040C2207JC100
Related LinksMBA02040C, MBA02040C2207JC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBA02040C2207JC100 Details Description
Related parts for MBA02040C2207JC100
CAP CER 100PF 10V NP0 0402 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
IC FPGA 131 I/O 208PQFP datasheet.pdf
L37-3 SHEET 640X320X0.45MM W/ADH datasheet.pdf
Crystal 25.0000MHz 20ppm 20pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 83.5K OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf
CONN HAN 16B-HSE-R-NPTF 1" datasheet.pdf
MICRO 51C P 10" WHT JACKP NI datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf